Reklama w obecnych czasach jest niezwykle istotna dla dobrego prosperowania każdej firmy. Na rynku powstaje coraz więcej firm konkurencyjnych, które to pragną się w jak najkrótszym czasie wybić wśród rywali.

Gadżety reklamowe w walce o klienta
Dość popularną metodą na reklamę firmy stały się gadżety reklamowe. W zależności od kwoty jaką chcemy poświęcić na tę formę reklamy mamy do wyboru różnego rodzaju długopisy, koszulki, breloczki do kluczy, kalendarze, kubki i inne. Jak widać jest ich bardzo dużo, natomiast wybór odpowiedniego gadżetu jest dla nas najistotniejszy. W zależności z jakimi klientami współpracujemy, powinniśmy wybrać taki gadżet, który będzie najczęściej użytkowany przez klienta w gronie jego znajomych.

Długopis reklamowy
Długopisy reklamowe są najczęściej stosowane z dwóch powodów – po pierwsze i najważniejsze, długopisy reklamowe są stosunkowo tanie i dlatego jesteśmy w stanie je rozdać wszystkim naszym klientom, ich pracownikom oraz potencjalnym klientom. Istotnym jest również fakt, że długopis jest nam zawsze potrzebny: do robienia notatek, do podpisania umów z klientami firmy, do planowania spotkań w kalendarzu. Wykonując te wszystkie zapiski naszym firmowym długopisem, każda osoba będąca w pobliżu z pewnością zauważy nazwę naszej firmy na długopisie.
Długopisy reklamowe z pewnością będą skuteczną metodą na pozyskiwanie potencjalnych klientów dla firm farmaceutycznych, którymi obdarowują lekarzy. Jednakże jest zdecydowanie wiele innych branży, gdzie długopis jest bardzo skuteczny.

Kalendarze ścienne
W przeciwieństwie do długopisów, które dość szybko gubimy bądź się wypisują, kalendarze ścienne z logo naszej firmy będą wisiały u naszych klientów przez cały rok. Jest to bardzo ważna informacja – kalendarze wydają się być więc zdecydowanie lepszą formą reklamy. Ale czy faktycznie tak jest? Niestety nie – istnieje kilka branż, w których to się nie sprawdza. Przykładowo, jeśli osoba, której podarujemy kalendarz ścienny prowadzi wszelkie kontakty ze swoimi kontrahentami poza swoim biurem, to taka forma reklamy nie ma żadnego sensu, gdyż nie jest w ogóle zauważalna przez potencjalnych klientów.
Jednakże kalendarze sprawdzą się w gabinetach kosmetycznych, gabinetach lekarskich, wszelkiego rodzaju sklepach i innych.
Podsumowując, gadżety reklamowe są doskonałą formą reklamy, o ile wybierzemy najlepszy produkt, którym chcemy obdarować naszych klientów. Warto więc bardzo dokładnie przeanalizować grupy naszych klientów, a także odbiorców usług bądź produktów naszych klientów, by nasz gadżet reklamowy był zauważalny przez wszystkich.

Comments are closed.